Vėdinimas – tai procesas, kai uždarose patalpose esantis oras yra pakeičiamas oru, patiektu iš lauko. Vėdinant patalpas galima naudoti natūralią vėdinimo sistemą, mechaninę ištraukiamąją ventiliaciją ar rekuperacinę vėdinimo sistemą. Naudojant rekuperacinę vėdinimo sistemą, tiekiamas oras iš lauko gali būti pašildomas, atvėsinamas, nusausinamas, sudrėkinamas ar nufiltruojamas. Ventiliacija yra reikalinga tam, kad papildyti patalpoje esantį orą deguonimi, sumažinti CO2 koncentraciją, santykinę oro drėgmę, pašalinti oro teršalus.

Rekuperacija (angl. k. Heat Rekovery Ventilation – HRV), taip pat žinoma kaip mechaninio vėdinimo sistema su energijos (šilumos) atgavimu (angl. k. Mechanical Heat-Recovery Ventilation – MHRV). Šioje vėdinimo sistemoje vyksta patalpų vėdinimas, naudojant rekuperatorių, kuris mechaniniu būdų (naudojant ventiliatorius) priverstinai paduoda ir ištraukia orą į patalpas. Rekuperatoriuje sumontuotas šilumokaitis sušildo arba atvėsina iš lauko paduodamą orą paimdamas energiją (šilumą arba šaltį) iš patalpų ištraukiamo oro. Taip pat rekuperatoriuje esantys filtrai filtruoja tiekiamą orą nuo dulkių ir kitų teršalų. Rekuperatoriuje tiekiamas lauko oras ir ištraukiamas patalpų oras yra kryžiuojamas šilumokaityje, kuriame šiltesnis oras sušildo vėsesnį.  Rekuperacinė vėdinimo sistema patiekia gryną orą į patalpas taupydamas šildymo ar vėsinimo energiją.

Rekuperatorius – tai įrenginys su korpusu, kuriame sumontuoti du ventiliatoriai ir šilumokaitis. Ventiliatoriai su varikliu atlieka oro tiekimo ir oro šalinimo į patalpas funkciją, o šilumokaitis pašildo arba atvėsina priklausomai nuo metų laiko įeinantį iš lauko orą.

Kviečiame peržiūrėti vaizdo įrašą apie tai, kaip veikia rekuperatorius.
Daugiau apie tai, kaip veikia rekuperatorius galite rasti čia: Rekuperatorius – kas tai?

Šilumokaitis – tai specialios paskirties plokštelinis šilumos atgavimo įrenginys, montuojamas rekuperatoriuje. Plokšteliniame šilumokaityje tiekiamas ir šalinamas oras yra kryžiuojamas tam, kad sugrąžinti šiluminę energiją tiekiamam orui iš lauko. Paveiksliuke pavaizduoti pagrindiniai plokštelinių šilumokaičių gaminimo tipai ir jų šilumos sugrąžinimo efektyvumas:

Plokštelinių šilumokaičių tipai

Polypipe rekuperatoriuose naudojamas korėtas šilumokaitis, kurio naudingumo koeficientas siekia net iki 95%.

Taip pat rekuperatoriai gaminami ir su rotoriniu šilumokaičiu. Šio tipo rekuperatorių šilumogrąža yra žemesnė, bei oro šalinimo ir tiekimo srautai yra dalinai sumaišomi. Rotacinių rekuperatorių veikimo principas: tiekiamas ir ištraukiamas oras yra nuvedamas per korėta būgną, kuriame patalpų šiltas oras sušildo būgną, besisukantis būgnas perteikia šilumą pritekančiam orui iš lauko.

rotorinis šilumokaitis

Rekuperacinė sistema šiuolaikiniame name yra būtinybė. Dėl gero pastato sandarumo, yra daug problemų su pertekline drėgme. Dėl šios priežasties atsiranda nemalonūs kvapai, pelėsis. Taip pat be šios sistemos neįmanoma užtikrinti tinkamo CO2 lygio ir apskritai palaikyti tinkamos oro kokybės patalpose.

Butams ar kotedžams siūlome lanksčių ortakių sistemą, nes ji neužima daug vietos ir yra lengvai montuojama. Didesniems namams rekomenduojame cinkuotų ortakių sistemą, kadangi reikia didesnių oro srautų.

Šiuolaikiniai priešpriešinių oro srautų rekuperatoriai yra tylesni, efektyvesni, tai yra suvartoja mažiau elektros energijos ir pasižymi didesniais šilumogrąžos koeficientais. Priešpriešinių oro srautų rekuperatoriams nėra būtinas šildytuvas, nes dėl didelio efektyvumo, tiekiamas oras yra pakankamos temperatūros. Taip pat priešpriešinių oro srautų rekuperatoriai reikalauja mažiau techninės priežiūros, pasižymi mažesniu gedimo procentu, turi mažiau problemų, kuomet yra gana aukšta santykinė drėgmė patalpose.

Ne, lankstūs ortakiai gali būti paprasti, arba dengti antistatine danga ir premium ortakis dengtas antistatine ir antibakterine danga. Taip pat skiriasi ortakių kokybė, jų lankstumas ir atsparumas gniuždymui. Mūsų siūlomi ortakiai yra gaminami pagal užsakymą, dengti antistatine ir antibakterine danga, paženklinti IDV Group žyma.

Rekuperatoriui rekomenduojama keisti filtrus ne rečiau, nei kartą kas 6 mėnesius. Vieno filtrų komplekto kaina priklausomai nuo modelio siekia apie 70 Eur su PVM. Elektros sąnaudos mėnesiui sudaro apie 3-6 Eur.

Taip, galima. Mūsų projektuotojas suprojektuos ir suskaičiuos Jums medžiagų kiekius, pakonsultuos, kaip tinkamai išsivedžioti ortakių sistemą. Rekuperatoriaus montavimą ir sistemos balansavimą patartina patikėti kvalifikuotiems meistrams.

Susisiekime

Jūs galite atsiųsti mums el. Laišką ir mes su jumis susisieksime.

Start typing and press Enter to search